• Grafika zdjęcie główne góra strony
  • Grafika zdjęcie główne góra strony

Zatrzymanie poszukiwanego listem gończym i europejskim nakazem aresztowania

W dniu 20 września 2017 roku funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu dokonali zatrzymania poszukiwanego od trzech lat listem gończym i europejskim nakazem aresztowania - Dariusza R. 

Dariuszowi R. zarzuca się założenie i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się wyłudzaniem podatku VAT związanej z obrotem paliwami. Szacowana kwota wyłudzeń wynosi ponad 270 000 000,00 złotych. Dotychczas w toku śledztwa zarzuty popełnienia przestępstw w tym i skarbowych przedstawiono ponad 20 osobom.

Do czasu zatrzymania poszukiwany Dariusz R. ukrywał się w różnych krajach europejskich, a także przebywał poza obszarem Unii Europejskiej. Został zatrzymany w Republice Filipin skąd w związku z podjętymi przez Prokuraturę Regionalną we Wrocławiu działaniami, został deportowany.

Za czyny zarzucane podejrzanemu, w tym założenia i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, prania brudnych pieniędzy grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat pozbawienia wolności.