• Grafika zdjęcie główne góra strony
  • Grafika zdjęcie główne góra strony

Podejrzani w sprawie Gant Development S.A. zostali tymczasowo aresztowani

 

Sąd Rejonowy dla Wrocławia - Śródmieścia, w dniu 03 października 2018r., na wniosek Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu, tymczasowo aresztował na okres trzech  miesięcy Karola A., Dariusza M., Luizę B. i Danutę A. - podejrzanych m. in o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej i wyrządzenie Gant Development S.A. szkody majątkowej w wielkich rozmiarach.

Stosując środek zapobiegawczy o charakterze izolacyjnym Sąd wskazał na wysokie prawdopodobieństwo popełnienia zarzuconych podejrzanym czynów oraz w pełni podzielił stanowisko prokuratora wyrażone we wniosku, w zakresie przesłanek zastosowania tymczasowego aresztowania, przyjmując uzasadnioną obawę matactwa, obawę ucieczki podejrzanych bądź ukrycia, w tym także w kontekście grożącej  im surowej kary.

Wobec czworga podejrzanych prokurator zastosował zabezpieczenie majątkowe celem umożliwienia realizacji przyszłych orzeczeń w zakresie kary, środków karnych i kompensacyjnych na składnikach ujawnionego majątku, w tym na nieruchomościach - m. in. Pałacu w Magnicach, o łącznej wartości 25 500 000,00zł.