• Grafika zdjęcie główne góra strony
  • Grafika zdjęcie główne góra strony

Oświadczenie do materiału opublikowanego w programie „Czarno na białym”

 

W nawiązaniu do materiału wyemitowanego w programie „Czarno na białym” w dniu 28 września 2018r. godz. 20.30. w stacji TVN24 Prokuratura Regionalna we Wrocławiu informuje, iż nieprawdziwa jest informacja , iż podejrzany Jakub R. może być aktualnie w sposób jawny, przed skierowaniem aktu oskarżenia, przesłuchany przez Komisję Weryfikacyjną.

Obecnie trwa postępowanie przygotowawcze, w którym jest prowadzona weryfikacja roli Jakuba R. we wszystkich wątkach  reprywatyzacyjnych. Aktualnie przesłuchanie Jakuba R. w sposób jawny przed Komisją  Weryfikacyjną mogłoby zagrozić dobru tego śledztwa jak  również innym postępowaniom dotyczącym reprywatyzacji oraz pozyskanych w nich dowodów.

Wykorzystane w materiale „Czarno na białym” w dniu 28 września 2018r. wypowiedzi prokuratorów pochodziły sprzed kilku miesięcy i z uwagi na dynamikę śledztwa nie są aktualne.

Na obecnym etapie postępowania przygotowawczego prowadzonego m. in. przeciwko Jakubowi R. do czasu skierowania aktu oskarżenia oraz zakończenia innych postepowań,  Prokuratura nie może ujawnić Komisji Weryfikacyjnej dokumentów dotyczących podejrzanego.

Dziennikarz - autor publikacji wykorzystał archiwalne wypowiedzi prokuratorów, nie weryfikując czy zachowują one swoją aktualność na obecnym etapie śledztwa.