• Grafika zdjęcie główne góra strony
  • Grafika zdjęcie główne góra strony

Kolejnych sześciu podejrzanych w sprawie Gant Development S.A. zostało tymczasowo aresztowanych

 

          Na polecenie Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu, w dniu 16 października 2018r. zatrzymanych zostało w śledztwie o sygn. RP I Ds.12.2016 kolejnych 6 osób. Zatrzymane osoby to byli członkowie zarządu Gant Development S.A. i niektórych spółek zależnych: Andrzej S., Henryk F., Krzysztof B., Mirosław M., Mirosław K. i Piotr W.

           Prokuratura przedstawiła im, podobnie jak zatrzymanej dwa tygodnie temu czwórce podejrzanych, zarzuty m. in. działania w zorganizowanej grupie przestępczej i wyrządzenia Gant Development S.A. szkody majątkowej w wielkich rozmiarach, i w  dniu 17 października 2018r. wystąpiła do Sądu Rejonowego dla Wrocławia - Śródmieście z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanej szóstki podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

           Wczoraj - tj. 18 października 2018r. Sąd uwzględnił wniosek Prokuratury i zastosował wobec Andrzeja S., Henryka F., Krzysztofa B., Mirosława M., Mirosława K. i Piotra W. najsurowszy środek zapobiegawczy - areszty tymczasowy na okres trzech  miesięcy.

           Podobnie jak w przypadku uprzednio tymczasowo aresztowanych w tej sprawie - Karola A., Danuty A., Dariusza M. i Luizy B., Sąd wskazał na wysokie prawdopodobieństwo popełnienia zarzucanych podejrzanym przestępstw oraz w pełni podzielił stanowisko Prokuratora wyrażone we wniosku w zakresie szczególnych przesłanek zastosowania tymczasowego aresztowania, przyjmując obawę matactwa, ukrycia się lub ucieczki podejrzanych, w tym także w kontekście grożącej im surowej kary.