• Grafika zdjęcie główne góra strony
  • Grafika zdjęcie główne góra strony

Kolejny akt oskarżenia w sprawie warszawskiej reprywatyzacji

W dniu 04 lutego 2019r. Prokuratura Regionalna we Wrocławiu skierowała do Sądu Okręgowego w Warszawie piąty akt oskarżenia w sprawie dotyczącej warszawskiej  reprywatyzacji.

Aktem oskarżenia objęto warszawskiego antykwariusza Marka M. oraz Krystynę O.

Markowi M. zarzucono popełnieni dwóch przestępstw, a mianowicie :

że działając wspólnie i w porozumieniu z Krystyną O. doprowadził spadkobierczynię dawnych właścicieli Wacławę F. do niekorzystnego rozporządzenia mieniem o wartości 1.040,000 złotych w postaci całego przysługującego jej udziału wynoszącego 1/8 części w prawach i roszczeniach do nieruchomości znajdującej się w Warszawie przy ul. Dynasy 4 oraz takiego samego udziału we współwłasności budynku, stanowiącego odrębną nieruchomość i znajdującego się na powyższej nieruchomości o wartości 8.320 963,00 złotych, gdzie po wcześniejszym wprowadzeniu wymienionej w błąd co do tożsamości nabywców  ( udział formalnie odkupiła od niej Krystyna O., a następnie jego część sprzedała Markowi M.)  oraz wyzyskaniu błędu co do zakresu i przedmiotu przysługujących jej praw i roszczeń względem tej nieruchomości i jej faktycznej wartości, odkupili od niej  roszczenia za kwotę 300,00zł

oraz

że działając w celu osiągniecia korzyści majątkowej doprowadził spadkobierczynię dawnych właścicieli Janinę O.K. do niekorzystnego rozporządzenia mieniem o wartości 1.040,000 złotych w postaci całego przysługującego jej udziału wynoszącego 1/8 części w prawach i roszczeniach do nieruchomości znajdującej się w Warszawie przy ul. Dynasy 4 oraz takiego samego udziału we współwłasności budynku, znajdującego się na powyższej nieruchomości o wartości 8.320 963,00 złotych, w ten sposób, że wyzyskał błąd pokrzywdzonej co do zakresu i przedmiotu przysługujących jej praw i roszczeń względem tej nieruchomości oraz jej faktycznej wartości, w wyniku czego zawarł z pokrzywdzoną umowę sprzedaży roszczeń do tej nieruchomości za kwotę 500,00 złotych.

Krystynę O. oskarżono o działanie wspólnie i w porozumieniu z Markiem M., w celu osiągniecia korzyści majątkowej  i doprowadzenie spadkobierczyni dawnych właścicieli Wacławy F. do niekorzystnego rozporządzenia mieniem o wartości 1.040 000,00 złotych w postaci całego przysługującego jej udziału wynoszącego 1/8 części w prawach i roszczeniach do nieruchomości znajdującej się w Warszawie przy ul. Dynasy 4 oraz takiego samego udziału we współwłasności budynku, stanowiącego odrębną nieruchomość i znajdującego się na powyższej nieruchomości o wartości 8.320 963,00 złotych, gdzie po wcześniejszym wprowadzeniu wymienionej w błąd co do tożsamości nabywców (udział formalnie odkupiła od pokrzywdzonej  Krystyna O., a następnie jego część sprzedała Markowi M.)  oraz wyzyskaniu błędu co do zakresu i przedmiotu przysługujących jej praw i roszczeń względem tej nieruchomości i jej faktycznej wartości, odkupili od niej roszczenia za kwotę 300,00zł.

Oskarżonym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.