• Grafika zdjęcie główne góra strony
  • Grafika zdjęcie główne góra strony

Areszty dla członków grupy przestępczej o charakterze zbrojnym

Prokuratura Regionalna we Wrocławiu prowadzi śledztwo o sygnaturze RP II Ds.2.2016, dotyczące działalności zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się dokonywaniem oszustw, w tym przestępstw skarbowych związanych z obrotem paliwami i wprowadzaniem do obrotu w Polsce wyrobów akcyzowych ze zmianą ich celu i przeznaczenia, narażając tym Skarb Państwa na uszczuplenie podatku VAT i akcyzowego w wielkiej kwocie, tj. o przestępstwa z art. 258 § k.k. i inne.

Aktualnie w śledztwie tym 36 osobom przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także popełnienia przestępstw przeciwko dokumentom, przestępstw karno – skarbowych, prania pieniędzy i innych. Wobec 10 osób wyłączono już materiały do odrębnego postepowania w celu skierowania przeciwko nim aktów oskarżenia do sądu. W części z tych spraw zapadły już wyroki skazujące.

W dniu 4 listopada 20916 r., Sąd Rejonowy dla Wrocławia Śródmieścia, na wniosek Prokuratora Regionalnego we Wrocławiu, zastosował w tej sprawie tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy wobec kolejnych dwóch podejrzanych między innymi o udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym oraz o doprowadzenie Skarbu Państwa do uszczuplenia należności publiczno – prawnych o dużej wartości, wynoszącej łącznie 17 636 898,16 zł, czego dokonali pomagając w zbyciu sprowadzonego z Niemiec do Polski oleju mineralnego w ilości nie mniejszej niż 8 470 623 litrów po cenie zaniżonej o wartość nieuiszczonego podatku VAT i akcyzy.