• Grafika zdjęcie główne góra strony
  • Grafika zdjęcie główne góra strony

25 lat pozbawienia wolności za brutalne zabójstwo

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu, nie uwzględniając apelacji obrony, utrzymał w mocy wyrok Sądu Okręgowego w Legnicy skazujący Sławomira R., za brutalne zabójstwo, na karę 25 lat pozbawienia wolności.

Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany w dniu 11 grudnia 2014 r. przez Prokuraturę Rejonową w Głogowie. Sławomir R. został oskarżony o to, że czerwcu 2014 r., w Głogowie, działając ze szczególnym okrucieństwem, oblał niepełnosprawnego mężczyznę substancję łatwopalną i podpalił, po uprzednim pobiciu go przy pomocy kuli ortopedycznej. Mężczyzna ten zmarł w szpitalu w wyniku poparzeń III i IV stopnia całej powierzchni ciała oraz poparzenia płuc. Sławomir R. był w przeszłości wielokrotnie karany. Przestępstwo to zostało zakwalifikowane z art. 148 § 2 pkt 1 k.k. w zw. z art. 64 § 1 k.k.

Oskarżeni w tej samej sprawie Konrad P., Janusz M. i Łukasz B. o czyny z art. 162 § 1 k.k., polegające na nieudzieleniu pomocy niepełnosprawnemu pokrzywdzonemu znajdującemu się w bezpośrednim niebezpieczeństwie utraty życia, zostali natomiast skazani na kary po 5 miesięcy pozbawienia wolności.